Netgate SG-1000 microFirewall

Author Topic: pfsense port açma sorunu  (Read 1138 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mehmet07

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
pfsense port açma sorunu
« on: November 02, 2015, 04:47:49 am »
Arkadaşlar herkeze merhaba kolay gelsin benim sorunum şöle dış ip den pfsense makinama erişmek istiyorum ve bunun için modeme 443 portunu yönlendirdim buraya kadar her şey normal ancak aynı işlemi pfsense makinamda yapamıyorum firewall--nat kısmından portu açıyorum ancak port test kısmından portun açılıp açılmadığını kontrol etdiğimde connection failed hatası alıyorum acaba sorun nerde yarımlarınızı bekliyorum saygılarımla...

Offline den1905

• Newbie
  • *
    • View Profile
Re: pfsense port açma sorunu
« Reply #1 on: November 02, 2015, 04:05:04 pm »
Selam,

443 default da açık olarak geliyor diye biliyorum. Ekran görüntüsünde izin vermek istediğin portları ekleyerek test edebilir misin.

İyi çalışmalar.

Offline SGTR

• Hero Member
    • View Profile
« Reply #2 on: November 03, 2015, 01:05:05 pm »
Arkadaşlar herkeze merhaba kolay gelsin benim sorunum şöle dış ip den pfsense makinama erişmek istiyorum ve bunun için modeme 443 portunu yönlendirdim buraya kadar her şey normal ancak aynı işlemi pfsense makinamda yapamıyorum firewall--nat kısmından portu açıyorum ancak port test kısmından portun açılıp açılmadığını kontrol etdiğimde connection failed hatası alıyorum acaba sorun nerde yarımlarınızı bekliyorum saygılarımla...

Selam,
Firewall rules içerisinde tanımlama yaptınız mı?

SGTR
Bir umut olmasa bile Asla Pes Etme.

Offline tekno

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #3 on: November 06, 2015, 05:49:45 pm »
pfsense kurulumunuzda wan ayarlariniz nasil yapildi? WAN pppoe ayarlari yapip modemi bridge moda almaniz port konusunda sorun yasamamaniz icin en iyi yontem. WAN dhcp/static olarak ayarlandi ise modeminizden bu ip adresine DMZ yaparak tüm portlari bu ip e yonlendirin ki pfsense firewall olarak disaridan gelen tum talepleri alabilsin.
saniyorum sizin pfsense in arkasinda- LAN degil de pfsense onunde -WAN sorununuz var.

Offline kaplancyber

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: January 23, 2018, 12:56:09 am »
pfsense 2.3.3 kullanıyorum.birlikte çalıştığımız bir firma bize derki 80 ve 16000 portlarına izin verin.
nasıl olacak yardımcı olabilir misniz ?
şimdiden teşekkürler.