International Support > Polish

Modem 3g - jaki wybrać?

(1/1)

beefer:
Cześć,

Mam pfsense 2.4.2 postawiony na PC Engines APU2C4. Chciałem zrobić failover po GSM 3g za pomocą modemu. Znalazłem na wiki modemy współpracujące z pfsense (na miniPCIe) - https://doc.pfsense.org/index.php/Known_Working_3G-4G_Modems. Mam tylko jedną zagwozdkę - router siedzi w szafie w piwnicy i o odbiorze sygnału gsm sensownej jakości nie ma mowy. Domyślam się, że pomysł z poprowadzeniem horendalnie długiego pigtaila też mogę spisać na straty ;D co mogę zrobić (poza przenoszeniem sprzętu na strych, co nie wchodzi w grę), żeby wyprowadzić antente na zewnątrz? Czy są jakieś anteny ze wzmacniaczem czy coś? Coś w cenach nie przekraczających ceny samego modemu (który i tak często dobija lekko do 400-500zł...). Macie z tym jakieś doświadczenia? Jak to zrobić dobrze i tanio? ;)

Przemyslaw85:
Z modemu Huawei E3372 LTE USB-stick będziesz zadowolony. Dobre anteny LTE nie są drogie np: http://allegro.pl/antena-mimo-lte-2x-14dbi-modem-huawei-e3372-10m-fv-i6833026705.html a tu mocniejsza http://allegro.pl/antena-mimo-lte-28dbi-modem-huawei-e3372-150mb-s-i4954796115.html


Możesz też na strychu postawić router + modem LTE i oba połączyć skrętką.

beefer:
Dzięki za odpowiedź - na aukcji jest też sporo wartościowych informacji odnośnie szukania BTSów czy weryfikacji zasięgu. Ta antena ma dwa gniazda - rozumiem, że jedno to LTE a drugie do łączenia z sieciami starszymi niż 4G?

Modem też wygląda spoko, tylko celuje konkretnie w wersje miniPCIe, bo chciałem go schować w środku budy routera :)

Przemyslaw85:
O ile pamiętam to obie anteny są używane. Jedna nadaje druga odbiera.

Navigation

[0] Message Index

Go to full version