International Support > Turkish

Paylaşılan Bant Genişliği - Shared Bandwidth

(1/3) > >>

Qbilay:
Merhaba arkadaşlar.

Ağımızda tanımlayacağımız kullanıcı grubuna belirlemiş olduğumuz bir bant genişliği havuzu atayarak band genişliği kullanımını en verimli hale getirebiliriz.

Sırasıyla başlayalım.

Öncelikle Ortak havuz için Download ve Upload hızlarını belirleyelim. Burada "OrtakKullanimD" Download, "OrtakKullanimU" Upload olarak belirlenmiş, Download için 1 Mbps, Upload İçin 256Kbps ayarlanmıştır. Bu değerleri kullanmakta olduğunuz internet hizina gore değiştirebilirsiniz.

Bant genişliği için ayarlarımız atamam. Şimdi grubumuzu oluşturalım.

Gruba dahil edecegimiz IP adreslerini sırayla ekleyelim

Kuralımızı oluşturalım

Oluşturduğumuz kural aşağıdaki gibi olacaktır.

Kuralımızın çalışabilmesi için varsayılan kuralın üzerine taşıyalım.

Kuralımızı uygulayalım.

Hepsi bu kadar.

Saygılar.

onderdeli:
öncelikle elinize sağlık bunu squid3 kurmadan önce uygulayıp kullandım. sorun yoktu. ancak squid3 kurduktan sonra kullanıcıların hız limiti kuralı çalışmaz oldu.. bu konu ile ilgili bir öneriniz var mı teşekkürler.

susamlicubuk:
Squid3 ü non transparent modda mı çalıştırıyorsun?

yigitorhan:

--- Quote from: onderdeli on November 22, 2014, 01:28:46 am ---öncelikle elinize sağlık bunu squid3 kurmadan önce uygulayıp kullandım. sorun yoktu. ancak squid3 kurduktan sonra kullanıcıların hız limiti kuralı çalışmaz oldu.. bu konu ile ilgili bir öneriniz var mı teşekkürler.

--- End quote ---

Resimdeki ayarı yapın kuralın üstte kalmış, altta kalmış hepsi çalışacaktır.

onderdeli:

--- Quote from: susamlicubuk on November 22, 2014, 11:09:34 am ---Squid3 ü non transparent modda mı çalıştırıyorsun?

--- End quote ---
evet transparent mod.  birde wpad ayarlarını yaptım. ancak memnun değilim. youtube yi engelliyor. ancak google de ulaşmakta sıkıntı çekiyorum. gibi sorunlar. bazı bilgisayarlar otomatik algılamada sorun çıkarıyor vs. vs.. pfsense te çok yeniyim ustalarımızın çalışmalarından bir makine çıkaracağız inş.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version